Als je graag fotografeert, dan zul je je in Parijs niet snel vervelen. Al vier keer ben ik in deze ‘city of light’ geweest, waarvan de laatste drie keer de camera mee ging. Een kleine verzameling van de foto’s die ik maakte van de 3 bekendste hoogtepunten vind je in dit artikel. Ter inspiratie als je dit jaar deze heerlijke stad gaat bezoeken en graag wilt fotograferen in Parijs, inclusief enkele tips!
1. Fotografeer de Eiffeltoren: hét icoon van Parijs
De Eiffeltoren is denk ik het meest gefotografeerde gebouw in Parijs. Probeer je foto’s creatiever te maken door een goede compositie met bijvoorbeeld een kader om het onderwerp of een mooi standpunt.
2. Het Louvre
Het beroemdste museum van Parijs vind ik ’s avonds op zijn mooist! Fotografeer in de avond, en het liefst tijdens het blauwe uurtje, voor een mooie kleur van de lucht. De toegang tot de piramide is gratis, en vooral ’s avonds hoef je hiervoor niet heel lang in de rij te staan.
3. Arc de Triomphe
Wanneer je de Arc de Triomph recht van voren wil fotograferen, ga dan op de kop van het verkeerseilandje staan tussen de twee wegen (naast de uitgang van de metro Charles de Gaule Etoile). ’s Avonds kun je dit combineren met mooie lichtstrepen van voorbij rijdende auto’s door een langere sluitertijd te gebruiken. Vergeet hiervoor dan niet je statief. Let wel op dat je bovenop de Arc de Triomphe geen statief mag gebruiken
Reisfotografie – explore discover capture
Het boek Reisfotografie is het dikste Nederlandstalige boek over reisfotografie.
Ik ga in de Kerstvakantie ein-de-lijk naar Parijs en probeer wat inspiratie op te doen, ik wil graag goed voorbereid op weg.
En Wauw! Wat een prachtige foto’s!
Wat een gave foto’s! Dit ga ik zeker onthouden voor als ik naar Parijs ga. Ik heb ook een aantal andere artikelen van je gelezen en ik vind ze erg bruikbaar om een betere fotograaf te kunnen worden. Ga zo door!